19
Podobno to niemożliwe, ale widocznie za długo już siedzimy w domach i wszyscy mają dosyć.
Dodano: , wyświetleń 4177
znachor
ponad 4 lat temu
Przecież lepiej byłoby dmuchawę skierować do tyłu. Coś jak silnik odrzutowy. Wg. mnie takie dmuchanie w żagiel powoduje większe straty niż to warte, ale jakaś siłę chyba wytwarza.
FiX
ponad 4 lat temu
A jeszcze jest opcja, że się mylę i to ja jestem głupawy. Zobaczcie jak blisko trzyma dmuchawę przy parasolu. Może od razu chodzi mu podmuch z parasolki, którą łatwo może kierować? I wygodnie mu się trzyma dmuchawę, kosztem utraty mocy ale może tyle go satysfakcjonuje...
FiX
ponad 4 lat temu
A kumacie fizykę troszkę? Właśnie dlatego się da, bo fizyka... Nie obala on tu żadnych teorii tylko stworzył ciąg z wyrzucanego parasolem powietrza. Oczywiście zmniejszył efektywność, bo jest zwyczajnie głupawy. Parasol jako dość sferyczny, całkiem dobrze mu to powietrze ukierunkowuje. Najlepiej skierować dmuchawę do tyłu, no ale on tego nie wie i myśli, że dmuchanie w żagiel jak w kreskówce daje efekty. @usanda: patrz jeszcze ma film na poparcie swoich teorii
Y00
ponad 4 lat temu
@FiX: Oczywiście, że się da- tak jak mówisz. Też myślę, że gdyby trochę odsunął od siebie dmuchawę i parasolkę to zyskał by trochę wydajności.
Profesor
ponad 4 lat temu
@FiX: weź mnie to wytłumacz jeszcze raz. "Właśnie się da, bo fizyka" jakbyś mógł trochę rozwinąć. No i niech spróbuje pod prąd, to wtedy będzie kozak.
FiX
ponad 4 lat temu
@Profesor: bo widzisz, wiemy że się nie da a on cały czas korzysta z siły uzyskanej z tej dmuchawy. dla przykładu weź słomkę i dmuchnij w pustą butelkę, własnym oddechem dostaniesz Stąd jego napęd, dzięki parasolce, Tak jak talerz anteny strumień powietrza jest odbijany i kierowany w tył - przy żaglu poszłoby na boki a i zauważ, ze jeśli żagiel byłby pod odpowiednim kątem,, to zacznie płynąć w tył zataczając okrąg. Reasumując, to cały czas jest fizyka I to bez naginania, siły, zwroty, kierunki, kąty odbicia... ot i cała "historyja" Oczywiście przy całym humorze tu zawartym. A i tak na koniec, nie żegluję ale zobacz jak spryciarze żeglarze wykombinowali i żeglują "pod wiatr".
FiX
ponad 4 lat temu
@Y00: He he nie wiem, nie mieszkam przy wodzie bo bym testował. Gdybym mieszkał w miejscu gdzie można jak ten gość, to z pewnością bym nie wiosłował. Swoją droga są małe turbinki elektryczne, które do desek pasują - cichsze rozwiązanie.
GROM1PL
ponad 4 lat temu
No właśnie... Pogromcy mitów kiedyś udowodnili że to prawie niemożliwe ale użyli chyba łódki-ślizgu z wielkim napędem wentylatorowym, dołożyli żagiel i nieefektywnie, ledwo co, ale dało radę.
Kiedyś migną mi filmik na YT... jak model łódki z żaglem i wentylatorkiem tak robił....
może kwestia ustawienia kąta podmuchu dmuchawy względem żagla i wody...?
usanda
ponad 4 lat temu
Wg. zasady silnika EM. Wg. praw fizyki to niemożliwe.