3
Na początku stycznia cały świat zachwycał się akcją siatkarską z Chin, gdzie zawodniczki utrzymywały piłkę w górze przez ponad półtorej minuty. Wydawało się wtedy, że takie rzeczy mogą przydarzyć się tylko w kobiecym sporcie. Panowie z ligi włoskiej postanowili zadać kłam tej tezie. Przy piłce setowej w pierwszej partii meczu Padova - San Giustino, doszło do akcji, jakiej świat męskiej siatkówki chyba jeszcze nie widział (no chyba, że dawno temu, kiedy ten sport nie był tak siłowy). To były naprawdę kapitalne obrony po mocnych atakach. Wszystko trwało ponad 50 sekund, co dla mężczyzn jest czasem nieprawdopodobnym. Obecnie większość akcji kończy się szybkim, mocnym atakiem. To trzeba zobaczyć. Mimo pechowo przegranego pierwszego seta, zespół San Giustino wygrał kolejne trzy i cały mecz 3:1. Spotkanie odbyło się 29 grudnia ubiegłego roku.
Dodano: , wyświetleń 1177