53
Obowiązują trzy proste zasady, które zwiększają szansę na przeżycie zamachu dokonywanego przez jakiegoś strzelającego wariata. Posłuchajcie, może kiedyś się przyda.
Dodano: , wyświetleń 7632
musti
ponad 7 lat temu
dać ludziom dostęp do broni i cała sytuacja i położenie ludzi zagrożonych zmienia się na plus dla nich. Mogą podejmować walkę na równych zasadach i eliminować zagrożenie a nie uciekać chować się i takie tam. Cały problem w tym że owy aktywny strzelec ma świadomość że na 99.9% nikt nie ma broni i że może strzelać jak do kaczek. Zupełnie inaczej było by gdyby dostęp do broni nie był tak mocno ograniczony.. gdyby jakaś cześć społeczeństwa posiadała broń i mogła się z nią przemieszczać. Wtedy taki napastnik nie stał by na srodku i nie strzelał jak na strzelnicy tylko by musiał sam sie chować i bo miałby świadomość że ktoś może strzelić do niego.. jak na wojnie jeden strzela do drugiego majac swiadomośc że sam zaraz zginie. Aktywny strzelec w krajach gdzie społeczeństwo jest tak silnie rozbrojone strzelac może do woli dopóki nie zobaczy policji lub innych służb które mogą byc uzbrojone. A te łatwo rozpozna i ucieka lub się chowa. W sytuacji gdy nie wie kto ma broń ani ile tej broni może być w danym pomieszczeniu sytuacja staje się zupełnie inna już zanim zacznie strzelać. I od tego należy zacząć taki film a nie jak ratować życie w tak nierównej walce
Marooko
ponad 7 lat temu
Trzeba pamiętać że jeśli jesteśmy w miejscu w którym ktoś strzela i jakimś cudem uda nam się obezwładnić napastnika, zrobimy mu krzywdę to możemy za to odpowiedzieć przed sądem Kocham swój kraj.
RegisII
ponad 7 lat temu
@Marooko: Co nie zmienia faktu, że gdyby zaszła taka konieczność, to należy uszkodzić takie ści@%#& wszelkimi możliwymi, skutecznymi metodami.
RaSzo
ponad 7 lat temu
@Marooko:
Obecnie kodeks stanowi, że “nie popełnia przestępstwa, kto w obronie koniecznej odpiera bezpośredni, bezprawny zamach na jakiekolwiek dobro chronione prawem”. W razie przekroczenia granic obrony koniecznej, w szczególności, gdy sprawca zastosował sposób obrony niewspółmierny do niebezpieczeństwa zamachu, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet odstąpić od jej wymierzenia – głosi Kk. Zgodnie z nim, nie podlega karze, kto “przekracza granice obrony koniecznej pod wpływem strachu lub wzburzenia, usprawiedliwionych okolicznościami zamachu”.