36
"Blisko północy w nocnej lini tramwajowej nr 201, w którym jak widać na filmie nie było zbyt dużo osób, wsiadła sympatyczna para z rowerem. nikomu nie przeszkadzając chcieli przejechać kilka przystanków ponieważ dziewczynę właściciela roweru złapała kontuzja. Niestety, konserwatywny motorniczy nie okazał się ludzkim podejściem i zablokował tramwaj na blisko 7 minut. Po interwencji nadzoru ruchu tramwaj ruszył. Wiele osób spóźniło się dzięki temu na inne tramwaje i autobusy. Cała sytuacja była dość zabawnie komentowana przez współpasażerów."
Dodano: , wyświetleń 6547
sirMati
ponad 8 lat temu
Z całym brakiem szacunku spedalony rowerzysta swoją postawą wiele wskazuje. Klauzula sumienia motorniczego (zgodnie z wytycznymi z Biblii, że ped#@y (parafrazując) nie odziedziczą Królestwa) mogła zabronić ruszenia z tym czymś na pokładzie. Katolików w tramwajów zapewne było 99%, skąd ta aprobata? Czyżby nowa dyrektywa UE?
czesio1234
ponad 8 lat temu
tutaj niestety zawiniły lokalne tramwajowe przepisy, wg mnie trochę durne. Dlatego nie można się trzepiać motorniczego, że nie chciał jechać bo przecież wykonywał swoje obowiązki prawidłowo. Można by zmienić np przepisy w ten sposób, że za rower trzeba zakupić bilet, badź ograniczyć liczbę przewożonych rowerów do np 2 i tylko w określonym miejscu w tramwaju, jeśli to nie przeszkadza pasażerom, bądź zakaz przewożenia rowerów w godzinach szczytu
androll
ponad 8 lat temu
W Poznaniu mozna przewozic rowery we wszystkich autobusach i tramwajach, jak nie przeszkadzaja w transporcie innych pasazerow.
Capa
ponad 8 lat temu
W Helmucie nie ma prawa przewozić roweru i koniec tematu. Niektórzy pedaliści nigdy nie zrozumieją, że cały świat się nie kręci wokół ich rowerków...
rover84
ponad 8 lat temu
@Capa: proste jak j@%anie. pojazd nie jest przystosowany do przewozu rowerów, więc nie wolno go przewozić. odkręcił koło i to już nie jest rower? owszem - jest. po 1' to jest rower bez koła a po 2' jest to przedmiot, który według regulaminu przewozów jest wyłączony z przewozu a złamanie regulaminu może kosztować w razie kontroli chyba 240zł. sam jestem rowerzystą ale nie rozumiem ludzi którzy pchają się z rowerem do komunikacji miejskiej. jeśli dziewczyna miała kontuzję mogła sama jechać tramwajem a rowerem mógł jechać chłopak.nie zawsze nie można łamać przepisów i regulaminu tylko ze względu na presję ze strony tłumu ( pasażerów). motorniczy dobrze zrobił a pan z nadzoru ruchu zachował się nieprofesjonalnie.
Profesor
ponad 8 lat temu
@rover84: Widzę, że niezły służbista z Ciebie. Rozumiem, że jakbym kupił ramę i chciał ją przewieźć to też nie mogę, bo to też jest rower tylko bez dwóch kół i osprzętu. A tramwaj nie jest przystosowany do przewozu ramy. Jakbyś nie widział, za bardzo nie jest też przystosowany do przewozu wózków dziecięcych, ale o dziwo matki z dzieckiem mogą podróżować tramwajem. Mimo, że wysoko trzeba wnieść wózek, to inni pomogą i może sobie dziecko w wózku jechać. Ja rozumiem, że przepisy są po to, żeby je przestrzegać, ale bycie takim służbistą jak ten motorniczy, to lekka przesada. Ale może to ktoś z Twojej rodziny, to w sumie by tłumaczyło Twoją wypowiedź. Może i jesteś rowerzystą, ale raczej takim weekendowym, co to w sezonie przejedzie się kilka razy na rowerze. I pamiętaj, że służbistów nikt nie lubi.
rover84
ponad 8 lat temu
@Profesor: nie jestem sluzbista. a widze ze ty komunikacja jezdzisz tylko w niedziele. sa pojazdy przystosowane do przewozu wozkow dzieciecych jak i rowerow jak i rowniez wozkow inwalidzkich. jest wydzielone i oznaczone do tego miejsce oraz pasy bezpieczenstwa. i w takim pojezdzie mozna przewozic w/w. pojazd na filmie NIE jest przystosowany - wiem to bo jezdzilem nim osobiscie wiecej razy niz ty zjadles kotletow.a bycie sluzbista przez motorniczego w tym wypadku to tylko troska o bezpieczenstwo POZOSTAłYCH pasazerow.
wyciag z regulaminu przewozu:
3. Zasady dotyczące przewozu rzeczy i zwierząt domowych
§ 19
Pasażer ma obowiązek nadzorowania w czasie przejazdu przewożonych przez siebie rzeczy, w tym roweru, oraz zwierząt domowych i ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe na skutek ich przewożenia.
§ 20
1. Zabrane ze sobą rzeczy, w tym również rower, należy przewozić w sposób niezagrażający bezpieczeństwu i porządkowi w pojeździe, niestwarzający możliwości wyrządzenia szkody, nieprzeszkadzający współpasażerom i nienarażający ich na niewygody.
1 a. Przewóz rowerów możliwy jest tylko w pojazdach odpowiednio oznakowanych piktogramem umieszczonym przy drzwiach wejściowych, w wyznaczonym miejscu.
1 b. Jeżeli pojazd jest odpowiednio wyposażony, pasażer podróżujący z rowerem powinien zabezpieczyć go za pomocą specjalnie przystosowanych do tego mocowań.
2. Pasażer z rowerem, zajmujący miejsce wyznaczone również dla osoby na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym, ma obowiązek ustąpienia miejsca w razie pojawienia się którejkolwiek z nich i opuszczenia pojazdu wraz z rowerem, ze względu na brak możliwości jego zabezpieczenia w wymagany sposób.
3. Zabrania się przewożenia w pojazdach:
1) przedmiotów, które mogą wyrządzić szkodę innym pasażerom lub uszkodzić albo zanieczyścić pojazd, a także przedmiotów o nieprzyjemnym zapachu, łatwopalnych, wybuchowych, żrących, trujących oraz innych materiałów niebezpiecznych;
2) broni, z wyłączeniem dopuszczenia do przewozu broni będącej w posiadaniu funkcjonariuszy uprawnionych do jej przewozu na podstawie odrębnych przepisów.
§ 21
Na miejscach przeznaczonych do siedzenia nie wolno umieszczać zabranych ze sobą rzeczy i zwierząt domowych.
§ 22
1. Przewóz zabranych ze sobą przez pasażera rzeczy nie podlega opłacie.
2. Maksymalne wymiary rzeczy, o których mowa w ust. 1, nie mogą przekroczyć następujących wielkości:
1) dla rzeczy nieforemnych 90 x 75 x 40 (cm);
2) dla rzeczy podłużnych 12 x 12 x 220 (cm);
3) dla rzeczy płaskich 100 x 90 x 10 (cm);
4) dla instrumentów muzycznych 130 x 70 x 50 (cm).
3. Wymiary określone w ust. 2 nie dotyczą rowerów, wózków inwalidzkich, wózków dziecięcych, przenośnych instrumentów muzycznych lub sztalug.
Przewóz rzeczy o wymiarach większych niż określone w ust. 2 podlega opłacie dodatkowej na zasadach określonych w § 56, do nałożenia której uprawnione są osoby wskazane w § 52.
to chyba wszystko wyjasnia
Profesor
ponad 8 lat temu
@rover84: Wybacz, ale nie czytałem nawet całej Twojej wypowiedzi. Nie mówię już o tym regulaminie. Wystarczyło mi to: "Nie jestem służbistą". Przykro mi, ale Ty nawet siebie samego oszukujesz. Pozdrawiam.
rover84
ponad 8 lat temu
@Profesor: jesteś tępy i do tego leniwy.